Черноморец изравни серията срещу Спартак в Плевен в НБЛ на 1-1 победи. Плевенчани загубиха у дома с 84:85 (20:19, 19:20, 25:24, 20:22). Трети решителен двубой, който ще се играе в неделя в Бургас, ще определи отбора, който ще се класира за полуфиналите.

Двата състава направиха много интересен мач, с чести смени на водачеството. Домакините поведоха с 20:19 след 10 минути, а на почивката резултатът бе равен – 39:39 след като нито един от съперниците не успя да се откъсне сериозно. И второто полувреме бе също толкова оспорвано, Черноморец взе аванс от 7 точки, но плевенчани обърнаха до 5 в своя полза при 64:59 и след трета част резултатът бе 64:63. В заключителните моменти гостите овладяха инициативата и дръпнаха с 83:76 минута и половина преди края. Спартак не се предаде, намали до 84:85 при оставащи 28 секунди, но бургазлии ликуваха след последната сирена.

Евгени Хаджирусев реализира 28 точки, 3 борби и 5 асистенции за Черноморец, който беше без Влатко Гранич, а Георги Боянов допринесе с 22 точки, 15 борби и 3 асистенции. За домакините Николай Стоянов завърши с 16 точки и 5 борби, Димитър Маринчешки – с 15 точки и 4 борби.