Черно море Тича записа втора победа в НБЛ в страхотен мач срещу Берое. Домакините спечелиха изключително оспорваната среща с 98:97, като в основата за победата беше отличната им игра след почивката. Трима състезатели завършиха двубоя с дабъл-дабъл. За домакините това беше Георги Боянов, който вкара 39 точки и взе 17 борби, а за Берое - Александър Янев и Станислав Ваклинов, завършили съответно с 30 и 14 точки, и 11 и 13 борби.

Двата отбора изиграха интересна първа част. Домакините поведоха с 5:0 с кош на Михаил Молдов и тройка на Георги Боянов. След почти 2 минути игра Берое успя да изравни при 7:7.  Последва ново равенство при 10:10, след което гостите за 6 минути игра дръпнаха с 6 точки - 16:10. Черно море Тича успя да изравни при 18:18, а първата част завърши наравно 21:21. Играта в началото на втората част бе равностойно с три изравнявания на резултата, след което гостите реализираха 7 поредни точки и дръпнаха с 35:28. Берое продължи да трупа преднина, която около 2 минути преди почивката достигна до 14 точки - 46:32, а на полувремето резултатът бе 53:38 за гостуващия тим.

След почивката за малко повече от 2 минути домакините вкараха 8 срещу 2 точки и намалиха пасива си до 9 точки - 46:55. Отборът на Черно море Тича продължи с добрата си игра и 2.42 минути преди края на третата част с тройка на Михаил Молдов намали изоставането си до само 7 точки - 60:67. Домакините успяха с тройка на Георги Боянов 1.14 секунди преди края на частта на намалят изоставането си до 5 точки - 65:70, а преди последната решителна част губеха с 4 точки разлика - 69:73. През последната четвърт отборът на домакините игра много добре и 4.16 минути преди края с кош и точно изпълнен наказателен удар на Георги Боянов намали изоставането си до 1 точки - 84:85, а след неуспешна атака на Берое и поведе при 86:85.

Последваха две изравнявания при 88:88 и 93:93, а след два точно изпълнени наказателни удари от Георги Боянов домакините водеха с точка 98:97 8 секунди преди края на редовното време. Гостите организираха атака, но не успяха да отбележат и Черно море Тича взе заслужено втория си успех в НБЛ./БТА