Баскетболистите на Черно море победиха Спартак Плевен с 91:76 в първия мач от плейофната серията за третото място в мъжкото ни първенство.

Варненци пречупиха съперника си в минутите след почивката, когато резултатът бе 39:39, но домакините взеха третата четвъртина с 30:14. Плевенчани успяха отново да изравнят играта в последната част, но авансът на отбора воден от Спас Натов бе достатъчен за крайната победа.

Националът Хрисимир Димитров отново бе на висота за своя тим и вкара 34 точки, а американецът Ед МакКантс добави 18. Един от основните реализатори на плевенчани Илия Станков пропусна срещата, а баскетболистите на Спартак успяха в едва 5 от 21 опита при стрелбата от тройката.

Сърбинът Саша Боич пък бе най-полезен за Черно море с 23 точки и 12 борби. Богдан Боев завърши с 19, а Аврамовски и Белберов отбелязаха по 13 точки.

Следващият двубой е в събота в Плевен, играе се до 2 победи от 3 възможни мача.