Черно море порт Варна постигна десета победа в НБЛ. Пред собствена публика варненският тим се наложи над Черноморец с 93:85.

В началото на мача играта бе равностойна, а резултатът бе изравняван на два пъти. След това с добра игра в защита домакините успяха да поведат с 6 точки при 10:4. Две минути и половина преди края на първата част авансът на Черно море порт Варна достигна 12 точки при 25:13. Домакините спокойно довършиха първата част и я спечелиха с 29:20. През втората част гостите се възползваха от грешки на играчите на Черно море порт Варна и за три минути и половина игра стопиха изоставането си до само 3 точки - 33:36. Домакините обаче бързо възстановиха преднината си, а на полувремето резултатът бе 55:44 за домакините.

След почивката гостите показаха доста по-добра игра, докато домакините допускаха много грешки. В резултат на това Черноморец успя на няколко пъти да се приближи на 5-6 точки от Черно море порт Варна. Гостите спечелиха третата четвърт, а преди последната част изоставаха с 67:73. През последната четвърт домакините успяваха да поддържат аванс от около десетина точки и спечелиха двубоя с 93:85./БТА