Черно море Тича записа втора победа в Националната баскетболна лига. Пред собствена публика варненският тим спечели срещу Шумен с 96:86. За победителите Ейвърил Угба завърши с дабъл-дабъл – 18 точки и 12 борби. Най -резултатен в двубоя пък стана последното ново попълнение на „моряците“ Тач Ънру с 23 точки. Игрово време за домакините записа бившият им капитан Веселин Георгиев, който както информира БТА се завърна за няколко месеца, за да помогне на отбора, заради контузени състезатели.

След разменени кошове в началото на срещата след резултат 3:4 за гостите последва много силна игра на Черно море Тича и отборът вкара 13 поредни точки и в средата на първата четвърт поведе с 16:4. Три минути и половина преди края на първата част играчите на Шумен намалиха пасива си до 7 точки при 19:12 за „моряците“, но домакините безпроблемно успяха да я спечелят с 31:18. И през втората част варненският тим бе по-добрият на игрището и след две минути и половина игра поведе с 16 точки при 41:25. След почти 6 минути игра през втората четвърт авансът на домакините стана 22 точки при 53:31. На почивката резултатът бе 63:44 за домакините, които през първата част отбелязаха 8 срещу само 1 тройка за гостуващия тим.

След почивката играта на двата отбора бе равностойна и вървеше кош за кош. Постепенно домакините отново взеха инициативата и в средата на третата част след тройка на новия си играч Тач Ънру поведоха с 25 точки при 73:48. Преди последната част Черно море Тича имаше комфортната преднина от 25 точки. Гостите започнаха по-добре последната четвърт и вкараха 6 срещу 0 точки. Черно море Тича обаче отвърна веднага с тройка на Лъчезар Тошков. След малко повече от 4 минути игра и след няколко неуспешни атаки на домакините гостите успяха да намалят изоставането си и то стана 15 точки при 70:85. Момчетата на треньора Кирил Болшаков обаче не допуснаха да се стигне до обрат и заслужено спечелиха двубоя.

Най-резултатни – Тач Ънру 23 т., Ейвърил Угба 18 т. (Черно море Тича); Джавонте Елис 16 т. Николай Георгиев и Майк Адеунми по 14 т. (Шумен);