Черно море Тича (Варна) прекъсна серията си от шест поредни загуби от началото на сезона в Националната баскетболна лига за мъже. Тимът спечели като гост на Шумен с 91:82 (10:20, 32:9, 25:27, 24:26) в среща от седмия кръг.

Възпитаниците на Кирил Болшаков изоставаха с 10 точки след първата четвърт, но изиграха много силна втора, в която отбелязаха 32 точки срещу само 9 за съперника и на почивката имаха аванс от 42:29. През второто полувреме варненци успеха да удържат преднината си и да стигнат до крайния успех.

Къртис Джоунс беше най-полезен за Черно море Тича с 27 точки, 8 борби и 5 асистенции. Тач Ънру добави 23 точки, Аверил Угба записа 17 точки и 20 борби, а Костадин Лазаров вкара 10 точки.

За Шумен Дейвид Ролинс реализира 26 точки, а Брайън Камерън приключи с 19 точки, 8 борби и 8 асистенции,

Тимът от Варна има един успех и шест поражения, заемайки десето място в класирането, докато играчите на Янко Янков са пети с 3-4. В следващия кръг на 25 ноември Черно море Тича ще приеме Берое (Стара Загора), а Шумен ще бъде домакин на Спартак (Плевен).

В столичната зала "Триадица" отборът на Ямбол постигна успех над Левски с 93:82 (26:22, 18:25, 18:12, 31:23), след като изигра по-добро второ полувреме.

Срещата започна с минута мълчание в памет на загиналата при автомобилна катастрофа Стефка Великова - майка на капитана на домакините Асен Великов.

Гостите стартираха по-добре и направиха серия от 22:9, но "сините" успяха да намалят пасива си до 22:26 след първите десет минути. Втората част беше равностойна, но Левски имаше леко предимство в резултата на почивката - 47:44.

В третата четвърт никой от двата тима не успя да натрупа по-убедителна преднина и всичко се реши в последната част, в която играчите от Ямбол поведоха с 89:80 67 секунди преди сирената, а в края Айзък Бонтон вкара тройка за 93:82.

Питър Кис вкара 21 точки и спечели 5 борби за успеха на гостите, Айзък Бонтон добави 18 точки и 7 асистенции, Тейлър Къри 17 точки и 9 борби, а Николай Михайлов завърши с 13 точки.

За "сините" се отличиха Марио Боянов с 16 точки и Джон Флорвиъс с 13 точки и 8 борби.

Левски и Ямбол са с баланс от четири победи и три загуби, заемайки съответно трето и четвърто място в класирането на НБЛ. На 25 ноември Ямбол ще гостува на Балкан в Ботевград, а ден по-рано Левски ще посрещне Рилски спортист (Самоков).