Евроинс Черно море успя да защити титлата си в Младежката лига по баскетбол. На финала във Варна „моряците” надиграха Овергаз с 94:81 точки. Срещата започна по-добре за гостите от София, но във втората и третата част домакините на финалната четворка показаха по-силна игра и извоюваха златните медали, пише bgbasket.com.

След едно равностойно начало малко преди края Овергаз направи серия от 13:3, която даде аванс от 10 точки на тима преди Милчо Борисов да вкара за 18:26 точки след десет минути игра. Втората част почна много силно за домакините, които със серия от 14:3 излязоха напред при 32:29 точки. Оттук до края на полувремето варненци поддържаха преднина и почивката дойде при 42:37.

До голяма степен срещата бе решена още в първите минути на второто полувреме. То започна с тройка на Венцислав Петков за гостите, но след това последваха 16 поредни точки за "моряците" и разликата скочи на 18 точки при 58:40. Разликата се запази и до края на третата част, който дойде при 71:53 точки. В последните десет минути Евроинс Черно море не даде шансове на съперника си за обрат и срещата завърши с успех за варненци.

Милчо Борисов стана най-резултатен за победителите с 23 точки. Дабъл дабъл направи Симеон Илиев след 19 точки и 19 борби, а с 11 точки се отчете Лъчезар Радев.

За отборът на Овергаз с 24 точки се отличи Дамян Стоянов. Дабъл-дабъл постигна Христо Господинов - 15 точки и 15 борби, а Георги Боянов добави 14 точки и 8 борби.