Евроинс Черно море Варна се изкачи на третото място в класирането в Националната баскетболна лига след домакинска победа срещу Ямбол с 99:83 (21:19, 28:22, 26:18, 24:24)

Гостите започнаха по-добре двубоя и набързо поведоха с 8 точки при 3:11.

Четири минути след началото на първата част домакините успяха да изравнят резултата. До края на четвъртината, след четири изравнявания, играчите на Евроинс Черно море спечелиха частта с 2 точки преднина 21:19

Втората част започна равностойно, но след 27:28 за гостите домакините реализираха 10 безответни точки и поведоха с 37:28.

До края на частта играта вървеше кош за кош и на полувремето Евроинс Черно море водеше с 8 точки при 49:41.

Домакините на практика решиха мача в третата част, спечелена от тях с 26:18. В нея три минути и половина преди края играчите на Евроинс Черно море успяха да поведат с 16 точки при 65:49.

В последната част играчите на Евроинс Черно море не само поддържаха аванса си, но успяха да го увеличат, с което спечелиха двубоя.