Черно море стигна до първа победа в Националната баскетболна лига този сезон, с 90:79 срещу Левски.

"Моряците" претърпяха поражение в първия кръг, като гост на Берое, но сега зарадваха своята публика в зала "Христо Борисов".
Левски, без Брандън Хийт, започна по-добре, и водеше убедително след първата четвъртина. Във втората част обаче домакините вкараха няколко шута от разстояние, и започнаха да използват по-добре гардовете си.

Така те успяха да изравнят играта, а в края на полувремето водеха с 42:40.

В третия период Черно море дръпна по-сериозно, с 13 точки в средата му. Левски пак се доближи, като най-после вкара и от тройката, след като първото полувреме бе 0/9, но най-малката разлика бе 5 точки.

В самото начало на последната част, Левски намали до четири, но скоро варненци пак бяха с двуцифрен аванс, и четири минути преди края на двубоя водеха с 12.

Изстрелите на Левски продължаваха да минават покрай коша, и до края резултатът не се промени особено.

Александър Йевджич бе най-резултатен за победата на Черно море като завърши с 20 точки, Божидар Аврамов записа 17 точки и 5 асистенции, 16 отбеляза Станислав Славейков, а с 13 точки и 7 борби завърши Асен Великов.

За Левски с дабъл-дабъл от 18 точки и 10 борби завърши бившият играч на Черно море - Милян Пупович, 14 отбеляза Христо Захариев, а 13 реализира Павлин Иванов.