Черно море Тича спечели първата си победа в НБЛ от началото на сезона. Варненският тим надделя много трудно, но заслужено над Ямбол с 86:82. За победителите Георги Боянов вкара 23 точки, а за гостите Стоян Петков и Ларон Смит завършиха с дабъл-дабъл - съответно 19 и 16 точки и 14 и 13 борби.

Гостите започнаха по-добре срещата и успяха да поведат с 9:3. Около 3 минути преди края на частта обаче домакините успяха да обърнат резултата в своя полза и поведоха при 14:13. Последва равенство при 16:16 минута и половина преди края на първата четвърт, след което Ямбол вкара 6 поредни точки и взе първата четвърт с 22:19.

През втората четвърт домакините показаха много по-добра игра и в защита, и в атака и успяха не само да стопят пасива си, но и да поведат при 36:35 след близо 6 минути игра след серия от 14 поредни точки. Домакините поведоха минута и половина преди почивката с 9 точки при 48:39, а на полувремето водеха с 48:42.

След почивката в началото на третата част в играта на двата отбора имаше много брак, като първите точки в четвъртината бяха отбелязани след близо две минути игра и то от наказателни удари на Станислав Говедаров. След малко повече от 6 минути игра Ямбол успя да намали изоставането си до само 2 точки при 53:51.

Независимо че домакините допуснаха няколко груби грешки в атака, те успяха да съхранят преднината си и преди последната част водеха с 63:58. Точно две минути трябваха на Ямбол през четвъртата част, за да изравнят резултата при 65:65 с тройка на Станислав Говедаров.

Домакините веднага отвърнаха пет точки, реализирани от най-опитните им състезатели - кош на Веселин Георгиев и тройка на Пламен Алексиев. да вкара тройка за гостите. Гостите изравниха при 70:70 след нова тройка на Станислав Говедаров и кош на Дарин Иванов. Последва още едно равенство при 72:72, след което Ямбол поведе с 4 точки при 76:72, но домакините изравниха при 76:76.

Около 50 секунди преди края на четвъртата част с тройка на Веселин Георгиев Черно море Тича поведе с 81:78, но след кош и точно изпълнен наказателен удар от Ларон Смит гостите изравниха 35 секунди преди края.

Осем секунди преди края при 81:81 бе отсъдено нарушение на Станислав Говедаров в атака, а Цветомир Куртев успя да вкара само единия от наказателните удари. При последвалата атака на гостите те допуснаха грешка и веднага след това извършиха нарушение, а Пламен Алексиев вкара и домакините поведоха с 3 точки - 84:81.

Отборът на Черно море Тича показа характер, не позволи на гостите да успеят да обърнат резултата в своя полза в оставащите около 4 секунди и заслужено стигна до първия си успех в шампионата с 86:82. /БТА