Баскетболният Черно море остава непобеден след четвъртия кръг в баскетболното ни първенство след като надви Рилски спортист с 86:84 точки във Варна.

Домакините поведоха още в началото на срещата и дръпнаха с 23:18 след 10 минути игра. На почивката разликата бе още по-убедителна – 43:34 в полза на водения от Спас Натов тим. Второто полувреме предложи равностойна игра, а гостите от Самоков опитаха да наваксат изоставането си, но силите им стигнаха само за загуба с 2 точки.

Владимир Маринов и Левен Белберов бяха най-полезни за Черно море, като плеймейкърът Маринов завърши с 21 точки, а Белберов вкара 22 за четвъртия пореден успех на варненци в шампионата. За Рилски спортист Илко Нанев отбеляза най-много – 20 точки, а Бранко Миркович остана с 14. Отборът от Самоков остава с една победа от 4 изиграни мача. Съставът на Петко Делев успя да надвие Левски в София във втория кръг.