Черно море Тича записа четвърти успех от началото на сезона в НБЛ, след като се наложи с 90:88 (21:27, 24:25, 20:14, 25:22) над Ямбол като гост в мач от 12-ия кръг на българския елит. Варненци имат и седем загуби в сметката си. Ямбол е с баланс 3-8.

Срещата в зала „Диана“ започна добре за домакините, които след 10 минути игра  набраха инерция и поведоха с 6 точки. Във втората четвърт те добавиха още точка към преднината си и се оттеглиха с аванс от 7 точки на почивката. След паузата „моряците“ се върнаха в играта и преди заключителната четвърт те стопиха пасива си само до точка. В заключителните минути в крайна сметка играта на нерви спечелиха баскетболистите на Черно море.

За Черно море Тач Ънру се разписа с 24 точки, Аверил Ъгба завърши с дабъл-дабъл – 21 точки и 12 борби, а Мартин Коцев вкара 15 точки.

Иван Лилов наниза 20 точки за Ямбол, а 19 добави Уилям Таварез.