Отборът на Черно море порт Варна постигна 12-та си победа в НБЛ. Пред собствена публика в последния си домакински мач от редовния сезон момчетата на треньора Спас Натов надделяха над Ямбол с 95:88 точки.

Срещата започна равностойно и нито един от двата отбора не успяваше да поведе с повече от точка. След няколко грешки в атака на домакините отборът на Ямбол поведе със 7 точки при 14:7 около 4 минути и половина преди края на първата част. Малко повече от две минути преди края на първата четвърт Черно море порт Варна успя да намали изоставането си до само точки при 16:17, а след тройка на Симеон Илиев домакините поведоха при 19:17. Последваха две равенства в резултата, а гостите спечелиха първата част с 23:21.

И в началото на втората част двата отбора играха равностойно, но след две равенства в резултата с две поредни тройки на Ангел Нацкин домакините поведоха с 6 точки - 31:25. Гостите обаче успяха да реализират 6 поредни точки и след 4 минути игра изравниха резултата при 31:31. След нови две равенства гостите поведоха с 37:35, но с две тройки на Ангел Нацкин и една на Венелин Христов домакините отново дръпнаха в резултата с 44:37. На почивката домакините имаха аванс от 10 точки - 52:42.

През третата част домакините продължиха с добрата си игра и след близо 4 минути игра поведоха с 15 точки при 62:47. Гостите успяха да стопят пасива си две минути преди края на третата част до 6 точки - 60:66, но със силна игра в края на тази част домакините водеха с 11 точки - 73:62.

Ямбол започна много силно последната част и реализира 7 срещу 1 точка и намали пасива си до 5 точки при 69:74. Домакините реагираха веднага с отлична игра и вкараха осем поредни точки и отново поведоха с преднина над 10 точки - 82:69. Около минута и 40 секунди преди края на последната четвърт гостите успяха да намалят пасива си до 6 точки при 82:88. Домакините обаче успяха да запазят аванс и спечелиха мача с 95:88 точки.