Черно море прескочи лесно първия кръг за Купата

Черно море Тича

Черно море Тича се класира за втория кръг на турнира за Купата на България по баскетбол за мъже.

Варненският тим победи като гост на втородивизионния Академик София в Правец с 89:63 (26:15, 19:7, 19:22, 25:19) точки.

Гостите изиграха силно първо полувреме, след което водеха с 45:22 и без проблеми приключиха двубоя.

Най-резултатен за успеха беше Симеон Илиев, който отбеляза 17 точки.

Николай Грозев добави 15 точки, а с 10 точки завърши Цветослав Острев.

За Академик Цветомир Чернокожев се отчете с 21 точки, а 16 точки добави Марио Мирчев.

Както е известно, Управителният съвет на БФБаскетбол реши тази година да не се провежда финален турнир за Купата на България за мъже, а срещите са се състоят в четири етапа: осминафинали в един мач, четвъртфинали и полуфинали на разменено гостуване и финал на неутрален терен на 3 март 2018 година./БТА