Черно море порт Варна постигна победа в последния си мач пред собствена публика от редовния сезон на надпреварата в Националната баскетболна лига. Домакините надделяха трудно над гостуващия тим на Спартак /Плевен/ с 87:82 /20:23, 21:25, 29:13, 17:21/. Гостите изиграха много силно първо полувреме, като впечатлиха с много добри комбинации и стрелба от тройката.

Възпитаниците на Петър Петров завършиха двубоя с 16 тройки от 39 опита. След почивката Черно море порт Варна излезе коренно преобразен. Момчетата на Драган Баич показаха типичната за тима агресия в защита, вложиха повече скорост в атаките и стопиха аванса на гостите, за да излязат напред в резултата. Към края на двубоя интригата обаче остана, тъй като плевенчани доведоха нещата до 82-82, за да дойдат минутите на капитана Асен Великов, който завърши успешно два свои пробива и вкара веднъж от фаул за крайното 87-82.

Черно море Порт Варна - Спартак Плевен

източник: LAP.bg, Ивайло Борисов

За Черно море порт Варна двубоя започнаха Пламен Алексиев 17 т. и 4 асистенции, Станислав Цонков 2 т., Милиан Бочка 2 т., Милян Пупович 9 т. и 7 борби, и Милош Коматина 18 т. и 13 борби.

В игра за домакините влязоха още Лени Даниел 11 т. и 5 борби, Станислав Славейков, Асен Великов 22 т. и 4 асистенции, Станимир Маринов 6 т. и 5 борби.

За Спартак стартираха: Величкович 18, Ваклинов 13, Георгиев 20, Вутев 1, Александров 18 (Захариев1, Бачев, Дойчинов 1, Танев 10)