Черно море порт Варна продължи с пълен ход победната си серия в Националната баскетболна лига. Момчетата на Денислав Коцев изнесоха изключително силен мач срещу Левски и на практика в днешния двубой най-добрата защита в лигата взе превес над над най-добрата атака. В препълнената зала „Христо Борисов“ и пред отдавна невиждана толкова мощна подкрепа от страна феновете, варненци се наложиха с 84:68. Още в първата четвърт моряците буквално убиха своя съперник за 29:7, за да бъде аванса на почивката 40:22.

Черно море порт Варна  подчини Левски в препълнената зала Христо Борисов

източник: Gong.bg, Добри Атанасов

В заключителните 2 четвърти резултатът се движеше така: 22:18 с 22:28. Най-голямата разлика в мача бе цели 25 точки в полза на домакините при 32:7 през втората четвърт. Много силен мач за домакините от Черно море порт Варна изнесе центърът Милян Пупович, който реализира 33 точки и се отчете с 9 борби. Неговият сънародник Педжа Стаменкович вещо дирижираше играта на отбора през целия мач, като направи 8 асистенции и отбеляза също толкова точки. С 14 точки се отчете Станислав Цонков, а 9 точки добави Джордже Тресач. Отборът на Левски изнесе силна последна четвърт, в която дори стопи аванса на домакините на 7 точки, но сериозният актив, който варнеци бяха натрупали до почивката бе предрешил изхода на двубоя. За възпитаниците на Тити Папазов силни изяви имаше Джурмейн Джоунс, който реализира 28 точки и 11 борби. Джордже Мичич, Павел Иванов и Николай Върбанов реализираха по 8.

В следващия кръг Черно море гостува на Рилски Спортист, а Левски играе с Ямбол. Преди този мач обаче, „сините“, ще имат двубой с Галил Гилбоа от Балканската лига.