Евроинс Черно море победи Сливен с 96:76 в среща от поредния кръг на Баскетболната лига, в отделните четвъртини 25:28, 26:22, 20:12, 25:14.

Домакините от Варна явно подцениха съперника през първото полувреме, в което показаха слаба игра в защита и липса на концентрация при стрелбата.

Сливен се понрави много с ентусиазираната си игра и точна стрелба, като минути преди края на втората четвъртина дори водеше с 11 точки - 49:38. Все пак до почивката Евроинс Черно море бе успя да вземе точка аванс 51:50.

Явно късата резервна скамейка, многото контузени в отбора на гостите и коренната промяна в игровото поведение на домакините доведе до сериозната разлика в края:цели 20 точки в полза на варненци и много красиви изпълнения.

Пореден силен мач за Евроинс Черно море изнесе Кори Макинтош. Страхотна игра в последната четвърт показа младият Александър Янев, който бе най-резултатен в мача с 32 точки. От гостите най-резултатен бе Тодор Тенев със 17 точки.