Пред погледа на президента на Българската федерация по баскетбол Михаил Михов, Евроинс Черно море победи без особени трудности гостуващия отбор на Рилски спортист със 100:78 /27:28, 31:17, 20:18, 22:15/.

Гостите започнаха по-добре двубоя и за по-малко от минута поведоха със 7 точки. Постепенно те увеличиха аванса си, който достигна 10 точки при 7:17. В средата на частта играчите на Рилски спортист водеха с 8 точки - 13:21. В самия край на първата четвърт домакините вдигнаха оборотите и с чудесни отигравания успяха да стопят пасива си на само 1 точка - 27:28.

През втората част играта се промени коренно. Играчите на Евроинс Черно море набързо изравниха и дори поведоха в резултата. Те постепенно трупаха аванс, който достигна 13 точки при 52:39. На полувремето домакините запазиха аванса си и се оттеглиха на почивка при резултат 58:45. Отлични прояви през втората четвърт за Евроинс Черно море имаше бразилецът Сантос, влязъл като резерва, но нанизал 16 точки.

Третата четвърт започна равностойно, но след няколко неуспешни атаки на домакините, гостите реализираха 10 безответни точки и намалиха пасива си на 7 точки. Три минути преди края на частта домакините реализираха 14 поредни точки и поведоха в резултата с 21 точки при 78:57. В последната минута гостите стопиха пасива си на 15 точки - 78:63.

В последната четвърт домакините поддържаха аванса си и заслужено спечелиха срещата. Четири минути преди нейния край Макинтош от Евроинс Черно море напусна игра заради контузия в глезена.