Сливен загуби като домакин от Евроинс Черно море с 67:92 (17:24, 23:19, 15:20, 12:29) точки в зала Диана в Ямбол в среща от 13-ия кръг на Националната баскетболна лига.

За гостите от Варна Симеон Ценов наниза 26 точки, Атила Сантос се отчете с 16, а Майкъл Ърл с се отчете с 15. Най-добри реализатори за войводите бяха Тодор Тенев с 22 точки, Христо Гатев със 17.

Срещата премина при явно превъзходство на моряците баскетболисти. Символичните домакини от Сливен само два пъти стигнаха до изравняване в резултата - във втората и третата четвъртина, но без да поведат.

През последната четвърт гостите напълно владееха играта. Три минути преди края на срещата резултатът беше 63:78 точки за Евроинс Черно море, а минута преди края - 67:86.