Нов отличен мач изигра Черно море, и записа победа с 91:72 над Рилски спортист у дома. С петия си пореден успех, варненци поддържат второто си място в класирането, а в следващия кръг почиват.

Мачът започна със серия от 6-0 за Черно море, но Рилецо успя да се върне до четири точки в средата на първата част, а кош и два точни наказателни удара на Шон Барнет изравниха резултата до 20:20. Златин Георгиев отбеляза първите две точки във втората част, за да поведат самоковци за първи и последен път в мача.

Бързите атаки на Черно море обаче много смущаваха Рилски спортист, и за кратко време варненци вдигнаха преднината си отново, до двуцифрена разлика.

Добро начало на третата част за Рилецо изравни резултата до 46:46, но отговорът на Черно море бе сломяващ, и в края на периода вече водеше със 69:52. Гостите направиха нов опит да настигнат съперника и в четвъртата част, но максимумът, до което успяха да се доближат бе осем точки. Последните минути принадлежаха на "моряците", които почти нямаха пропуск, за да приключат с този сериозен резултат - 93:72.

Джордже Тресач бе най-резултатен за победителите с 22 точки, като вкара 6 тройки от 8 опита. Симеон Илиев добави 16 точки и 9 борби, а Педжа Стаменкович се отчете с 15 точки и 6 асистенции.

За гостите Шон Барнет приключи със 17 точки и 5 борби, а Върнън Тейлър вкара 15 точки.

Балкан, който по принцип играе трудно със Спартак Плевен, записа убедителна победа с 92:67 при гостуването си в зала "Балканстрой".

Най-резултатен за успеха стана Станимир Маринов с 23 точки. Ноа Далман направи дабъл дабъл с 21 и 11 борби, а 15 точки отбеляза Петер Седмак.

За домакините с 14 точки и 4 борби приключи Саша Топчов, а 12 точки вкара Илия Станков.