Черно море се наложи с 92:79 като гост на Рилски спортист, в първи мач от серията за третото място в НБЛ.

Равностойни бяха само първите шест-седем минути от двубоя в Самоков, а в края на първата четвърт Черно море вече имаше двуцифрен аванс. В средата на втората част "моряците" водеха с цели 20 точки, и опитите на домакините да свалят стигнаха само до 13-14 точки в третия период.

Серия от 11-1 за Рилецо стопиха изоставането до шест точки, седем минути преди края на мача, но гостите издържаха на натиска, вкараха няколко важни тройки, и не позволиха да се стигне до обрат.

Следващият двубой е на 26 май (вторник) във Варна, а в серията се играе до две победи от три мача.

Лени Даниел направи страхотен мач за Черно море като реализира 31 точки за успеха, а 26 и 11 борби добави Милош Коматина.

За Рилски спортист Джулиън Норфлийт добави 14 точки, а 13 и 7 борби записа Симеон Илиев. Върнън Тейлър и Златин Георгиев завършиха съответно с по 12 и 11 като Георгиев имаше и 6 асистенции.

И двата отбора играха без центровете си - Жарко Ракочевич и Милян Пупович - лекуващи различни травми.