Черно море постигна първа победа като домакин и общо втора в Националната баскетболна лига. В мач от третия кръг домакините надделяха над Ямбол със 72:62 точки. Двата отбора изиграха много оспорвана първа част. След като гостите поведоха с 4:0 в самото начало, домакините успяха да обърнат резултата при 6:5. Последваха нови 3 точки за варненци и преднината им нарастна до 4 точки - 9:5. Играчите на Ямбол реализираха 5 безответни точки и поведоха отново в резултата. След две равенства, последното при 13 равни, гостите се възползваха максимално от няколко грешни атаки на Черно море и поведох с 5 точки. В края на частта Ямбол водеше с 23:18.

Първият кош през втората четвърт падна след близо минута и половина игра в полза на домакините. Играчите на Черно море на три пъти успяваха да намалят пасива си до 2 точки и в крайна сметка успяха да изравнят при 30:30 три минути и половина преди почивката. До края на втората част играта бе много оспорвана, а секунди преди края домакините имаха възможност дори да водят на почивката, но Георги Давидов не успя да овладее пас към него под коша. На полувремето резултатът бе 36:35 за гостите.

След почивката гостите веднага реализираха 2 точки,но след тройка на Александър Янев Черно море изравни резултата при 38:38. Последваха нови 6 безответни точки за домакините и авансът им нарасна на 6 точки - 44:38. Домакините поддържаха аванса си, като успяха да го увеличат на 8 точки при 51:43. Преди последната четвърт резултатът бе 57:52 в полза на Черно море. Гостите вкараха 4 точки в началото на последната четвърт, но домакините отвърнаха с тройка на Васил Кьосев, а още 2 точки добави Пламен Алексиев.

Отборът на Ямбол успя да намали изоставането си на само 2 точки - 62:64 четири минути преди края на двубоя. До края на срещата домакините не оставиха никакви шансове на Ямбол и заслужено спечелиха срещата. На гостите не успя да помогне и Джон Офоегбу, който завърши с "дабъл-дабъл" - 19 точки и 11 борби.