В драматичен мач след продължение баскетболният Черно море Еврохолд се наложи над Левски с 97-90 пред повече около 500 зрители в зала "Конгресна" в ДКС. В редовното време срещата завърши при резултат 81-81.

Домакините заложиха на вихрено начало, като особено дейни през първата част бяха двамата американци Брайс Шелдън и Тод Галоуей.

Първите 2 четвъртини завършиха при резултат 26-15 и 21-20. Варненци се оттеглиха на почивката с 12 точки аванс: 47-35.

Третата четвъртина обаче бе с марка Левски. "Сините постепенно стопиха аванса на домакините, като в края й дори поведоха в резултата. Краят на третата четвъртина дойде при 12-28.

Секунди преди края на мача възпитаниците на Спас Натов губеха 2 точки, но Симеон Ценов реализира за 81-81, с което прати двубоя в продължение.

В него Черно море Еврохолд бе по-концентрирания тим и спечели с 16-9, за да вземе победата с 97-90.

Най-резултатен в мача бе Брайс Шелдън от домакините с 33 точки. Той показа точен мерник от далечно разстояние, като реализира 8 тройки. Сънародникът му Тод Галоеуей добави 11 точки. Така двамата реализираха малко по-малко от половината точки на целия тим.