Трима български съдии ръководиха последните мачове от финалната серия в мъжкото баскетболно първенство на Румъния. Марин Механджиев, Димитър Гологанов и Владимир Цеков бяха изпратени в северната ни съседка от Българската федерация по баскетбол, след като в Румъния останали недоволни от собствените си арбитри.

Финалната серия между Асесофт Плоещ и Арджеш Питещи започнала изненадващо, като настоящите шампиони от Плоещ загубили у дома първия мач. Във втората среща, ръководството на Асесофт взело мерки, като вечерта преди мача шефовете на тима били засечени от папараци да се забавляват заедно със съдийската тройка в местно заведение. На следващия ден голяма част от играчите на Арджеш били изгонени за пет лични нарушения, а треньорът на тима също бил напъден от залата.

Румънската федерация взела незабавни мерки, като изпратила молба до българската централа да помогне с наши рефери. Така Механджиев, Гологанов и Цеков се озовали през Дунава и ръководили третия и четвъртия мач от финалната серия, преминали без инциденти.

Въпреки авторитетното съдийство, титлата пак акостирала при Асесофт Плоещ, след 3 – 1 победи. Силни мачове за шампионите направи бившият играч на ЦСКА Реджи Елиът, който отбеляза 24 точки и бе най-резултатен в последния четвърти мач от серията.