България загуби от Израел с 64:76 точки втория си мач от допълнителните евроквалификации.

Баскетболистките ни изпуснаха двубоя в последните пет минути, когато резултатът бе равен 60:60, но последваха доста грешки, които дадоха успеха на домакините в Рамат Ган.

Националките ни водеха с три точки на почивката при 35:32, а след 30 минути игра вече губеха с 48:53 точки, като целият мач бе сравнително равностоен.

Милена Томова и Таня Чиров бяха най-полезни за тима ни, като натурализираната сръбкиня вкара 17 точки и овладя 5 борби, а Томова добави 15 точки и също 5 борби. Албена Брънзова завърши с 9 точки и 3 борби, а Теодора Петрова остана с едва 3 точки и нямаше ден в стрелбата.

Българките остават с една победа и една загуба в групата, а следващата им среща е гостуване на Унгария на 8 септември.