Женският национален отбор по баскетбол на България записа тежка загуба със 60:87 (18:25, 13:16, 19:21, 10:25) при гостуването си на Белгия в среща от група "Д" на европейските квалификации.

Най-полезна за българките беше Гергана Брънзова, която записа 12 точки, 10 борби и 3 асистенции. С 14 точки най-резултатна стана Таня Чиров.

Националките ни не започнаха добре срещата и до началото на втората четвъртина вече губеха в резултата с 18:25.

През втората част те нямаха късмет и преднината на белгийките се увеличи с 3 точки за общо 10 разлика. Българките се пробваха да постигнах обрат в третата четвъртина, но белгийките отново съумяха да запазят преднината си и дори да я увеличат на 12 точки.

Това сломи баскетболистките ни и в заключителната част те записаха слаб резултат от 10:25, с което загубиха мача с 27 точки разлика.