Женският национален отбор на България записа втора загуба в група "С" на квалификациите за Европейското първенство през 2011-та година. Момичетата на Хосе Мария Бусета загубиха като гост от Черна гора в третия кръг с 66:68 (20:19, 21:20, 17:13, 8:16) точки.

Срещата бе изключително оспорвана през всичките 40 минути.

Българките играха много добре и водеха в резултата до 35-та минута, когато домакините направиха обрат. Загубата дойде след слабата последна част, в която националките вкараха само 8 точки срещу 16 за домакините.

В първата част България поведе 16:15 след тройка на Доника Ходжис и спечели с 20:19, след като натурализираната американка вкара 11 точки за 10 минути.

В началото на втората част домакините направиха обрат - 23:22 след кош на Йелена Шкерович, но българките отново си върнаха лидерството в резултата при 28:26 след кош на Даниела Георгиева. Ходжис с 14-та си точка в мача направи 32:30 в 16-та минута. Златанова вкара тройка и момичетата на Хосе Мария Бусета поведоха с 37:34, а на почивката българките водеха с 2 точки - 41:39 след кош на Христина Иванова със сирената.

През третата четвърт България продължи да води в резултата и след тройка на Екатерина Димитрова имаше аванс от 6 точки преди последните 10 минути - 58:52.

Във втората минута на последната част баскетболистките на Черна гора намалиха пасива си само на 1 точки - 57:58, а две минути по-късно с кош на Ива Перованович направиха обрат - 61:60. Последваха и два наказателни удара на Ана Балетич за 63:60. Ходжис намали на 63:62, преди Перованович да възстанови разликата от три точки за Черна гора 2:33 минути преди сирената.

Домакините стигнаха до обрата, след като българките вкараха само 4 точки за 7 минути игра.

Натурализираната американка в България тим вкара два фаула, а след това Даниела Петева с два наказателни удара донесе обрата за българския тим - 66:65 1:53 минути преди края.

До сирената Роксана Йорданова пропусна два фаула 47 секунди преди края преди Йелена Шкерович да бъде точна два пъти от наказателната линия за 67:66.

16 секунди преди сирената Жаклин Златанова пропусна кош, а Снежана Алексис с един наказателен удар направи резултата 68:66. Зоя Станоева пропусна тройка 3 секунди преди края и Черна гора спечели мача с две точки разлика.

За България се отличиха Доника Ходжис с 22 точки и Жаклин Златанова с 11.

За домакините силен мач направиха Йелена Дублевич с 22 точки и Ива Перованович с 21 точки.

В другия мач от нашата група Унгария победи Финландия със 72:55 (25:17, 20:14, 14:17, 13:7) точки.

На 11-ти август отборът на България почива, а следващия ни двубой е на 14-ти август от 18.00 часа в Русе като домакин на Финландия.