България разгроми Грузия с 97:65 в първия си мач от турнира за Наградата на София. В зала „Универсиада” в редиците на националния ни тим дебют направи американецът Родерик Блекни, който очаква съвсем скоро българския си паспорт. Плеймейкърът игра 19 минути и записа 3 борби при победата над Грузия.

Гостите започнаха по-убедително и след пет минути игра поведоха с 10 точки. Българите обаче постепенно влязоха в ритъм и успяха да доведат резултата до 37:36 в своя полза на почивката. Второто полувреме бе спечелено безапелационно от националния ни тим, като разликата дори стигна 33 точки. След 30 минути игра България вече водеше с 63:51. В последната четвърт баскетболистите ни показаха голяма част от своя потенциал.

Най-резултатен за България бе Йордан Бозов с 23 точки, който вкара три тройки и бе безпогрешен от наказателната линия. Младият Чавдар Костов отбеляза 16 точки, също включително 3 тройки. Добри думи заслужават и близнаците Деян и Калоян Иванови, които вкараха съответно 12 и 15 точки.

От състава на Грузия впечатление направи играещият в Атланта Хоук Заза Пачулия, който завърши с 21 точки.

Утре България излиза срещу Дания във втория си мач от надпреварата отново от 18 часа в зала „Универсиада”.