Българският национален отбор по баскетбол за мъже разгроми гостуващия тим на Исландия с 88:59 точки във втория си мач от първите европейски квалификации за шампионата на Стария континент. Баскетболистите ни демонстрираха много сериозна мобилизация за двубоя и тотално надиграха съперника. Още на почивката поведоха с 44:28 точки, а през второто полувреме поддържаха разлика над 20 точки. Това бе втора победа от два мача за националния ни тим, като следващият мач на България е домакинство на Румъния на 10-и август.

Пред родна публика във Варна българите спечелиха убедително борбата под коша като овладяха 56 срещу 22 бобри за исландците, но направиха цели 20 грешки и вкараха само половината наказателни удари, които изпълниха- 11/22. Първата четвърт завърши 23:13 за домакините, а през втората част преднината на състезателите водени от треньора Тити Папазов стигна 16 точки- при 38:22 около 2.30 минути до почивката, а след 20 минути игра резултатът бе 44:28.

Второто полувреме бе изцяло в полза на България, като баскетболистите ни постепенно увеличаваха аванса си и така 2 минути преди края на третата четвърт вече водеха с 63:34 точки, а частта завърши при 65:40 точки. Границата от 30 точки в полза на националния ни тим очаквано бе достигната в последната четвърт след кошове на Божо Аврамов и Асен Великов, а финалът на двубоя дойде при 88:59 точки.

Най-резултатен за България бе Иван Лилов с 14 точки и 6 борби. Близнаците Деян и Калоян Иванови реализираха по 10 точки, като Деян добави 13 борби и 5 асистенции, а Калоян- 7 борби. С 10 точки, 8 борби, 3 асистенции, но и 6 грешки завърши гардът Бранко Миркович.

За Исландия най-много вкара Якоб Сигурдарсон- 19 точки и 4 борби. България вече има победи и над двата си съперника в групата от тези квалификации и вече гледа смело към продължаване напред в полуфиналната фаза на пресявките за Евробаскет 2015.