Националният ни тим по баскетбол за жени до 20 години претърпя второ поражение на силния турнир в Истанбул, който е част от подготовката за Евро 2007 в София. Момичетата водени от Тина Димитрова загубиха с 4 точки от домакините – 68:72. Българките имаха шанс да пречупят съперника, но серия от 10:0 за Турция в четвъртата част донесе успеха на домакините. Националният ни тим губеше само с 1 точка – 57:58 след края на третата част, но допусна разликата да набъбне бързо в края и съумя само да намали до 68:72.

Нов отличен мач изигра Екатерина Димитрова с 15 точки, 4 откраднати топки и 3 борби, съобщи bulgarianbasket.com, а с толкова точки се отчете и Веселка Тодорова. Димана Георгиева завърши с 14 точки и 7борби.

България излиза срещу Германия в последния си мач на турнира утре.