Баскетболният Будучност с българина Павлин Иванов в състава победи Задар като гост със 72:60 точки в поредния кръг на Адриатическата лига. Победата изведе Будучност до третото място с актив 14-8 във временното класиране няколко мача преди края на редовния сезон в престижната регионална надпревара. Павлин Иванов бе в състава, но влезе в игра само за минута.

Успехът може да се окаже още по-ценен за черногорския шампион предвид неяснотата кои отбори от Адриатическата лига ще се класират за Евролигата.

Първоначалният вариант бе за победителя от редовния сезон и шампиона, но взе по-настойчиво се коментира, че двата финалиста ще получат право на участие в Евролигата.

Начело за момента са Игокеа и Цървена звезда, като босненците са с една победа повече. На четвърто място е Раднички, а Партизан се смъкна до петото място.