Шампионът на България Монтана 2003 записа трета поредна победа в редовния сезон на Адриатическата лига за жени. Като домакин баскетболистките на Стефан Михайлов се наложиха трудно над босненския Бановичи с 86:84 (23:23, 25:19, 21:20, 17:22).

Двубоят се развиваше под контрола на българките до последната четвърт, когато Бановичи стопи изоставане от 11 точки, за да го превърне в аванс от една след кош на Николина Делич 1:11 минути преди края. Монтанчанки обаче не бяха казали последната си дума и след тройка на Христина Иванова 46 секунди преди сирената дръпнаха с 86:84. До края и двата отбора направиха грешки и никой от тях не стигна до нов кош, което бе изцяло в полза на състава на домакините.

Най-резултатна за Монтана бе Христина Иванова с 27 точки. Димана Георгиева прибави 16 точки и 17 борби, а Виктория Стойчева остана с 12 точки. За Бановичи Алексъс Джилбърт вкара 24 точки, докато Ирена Вранчич и Николина Делич приключиха съответно с 19 и 17 т.