Баскетболен клуб Берое започна успешно новата 2017-а година. В първия си мач след празниците „зелено-белите“ се наложиха с 94:65 над Спартак (Плевен).  С успеха старозагорци продължиха добрата си серия като домакин и записаха победа №8 у дома във всички турнири. Осем са и победите на Берое в първенството, с което тимът продължава да е на второ място в класирането на НБЛ.

Двубоят в общинската спортна зала в Стара Загора премина почти изцяло под диктовката на играчите на Берое. „Зелено-белите“ започнаха със серия от 6:0 и още до края на първата част авансът стана двуцифрен – 22:11.

В началото на втората част  обаче гостите демонстрираха повече концентрация и умело се възползваха от серията от грешки, допуснати от играчите на Берое.  Така в средата на тази четвърт разликата бе сведена до едва 9 точки – 27:19. На полувремето пък авансът на старозагорци бе само 7 точки – 38:31.

След почивката Берое започна по-силно и след серия от 13:2 върна двуцифрения си аванс. В края на третата четвърт предимството на домакините надхвърли 20 точки – 72:51.  Сериозният аванс позволи на домакините да доиграят спокойно двубоя в последната част.

Петима играчи на Берое завършиха мача с двуцифрен актив – Брандис Рос, Шейн Гибсън, Аарън Джоунс, Стипе Тесия и Омари Гудул. Най-резултатен пък стана Брандис Рос с 19 точки.