Балкан Ботевград спечели безпроблемно гостуването си на Черно море Тича във Варна с 97:76. Успехът е 16-и за гостите, които имат и 7 поражения. Варненският тим е с едва три спечелени победи и с 19 загуби и почти сигурно няма да участват в плейофите. За Черно море Тича Георги Боянов отново завърши с "дабъл-дабъл" - 25 точки и 11 борби.

Гостите започнаха много добре и поведоха с 4:0, но домакините веднага обърнаха до 6:4 с два коша на Георги Боянов и един на Цветомир Куртев. След около 4 минути игра Балкан поведе с 5 точки при 11:6. След 13:12 за гостите те направиха много силна серия от 8 поредни точки и дръпнаха с 22:12 две минути и половина преди края на първата част. Балкан безпроблеми взе първата четвърт с 29:19.

Гостите показаха много силна игра в началото на втората част и след размяната на по един кош вкараха за малко повече от пет минути игра 16 поредни точки и дръпнаха с 24 точки - 47:23. На полувремето авансът на гостите бе 21 точки - 54:33.

За две минути и половина игра след почивката, след неубедителна игра на домакините, Балкан успя да поведе с 26 точки при 63:37. Малко по-късно Черно море Тича остана без опитния Веселин Георгиев, който получи контузия и напусна игра.

Малко повече от две минути преди края на третата част гостите поведоха с 32 точки при 73:41, а преди последната част авансът им бе 29 точки - 81:52. През последната част гостите успяха да стопят част от изоставането си, но това не им помогна и Балкан спечели безпроблемно с 97:76.