Лукойл Академик спечели безпроблемна победа в последния кръг от редовния сезон в Националната баскетболна лига, надигравайки във Варна Евроинс Черно море с 89:66 точки (23:15, 19:26, 12:28, 12:20).

Домакините започнаха отлично двубоя и набързо успяха да поведат с 9:4.

Независимо, че играчите на Лукойл успяха да намалят разликата на 3 точки при 18:15, с отлична игра играчите на Евроинс Черно море спечелиха първата част с 23:15.

В началото на втората четвърт играта вървеше кош за кош. С добра игра в защита и атака домакините поведоха с 12 точки при 36:24 в средата на частта. От тук нататък шампионите имаха пълно предимство и минута преди края на втората четвърт изравниха резултата при 39:39.

На полувремето Евроинс Черно море имаше минимален аванс от 1 точка - 42:41.

След почивката шампионите надиграха тотално домакините и на практика решиха изхода от двубоя. Още в началото на третата част гостите реализираха 9 безответни точки и поведоха със 7 точки при 44:51. Играчите на Лукойл продължаваха да са пълни господари на игрището и постепенно увеличаваха преднината си. Авансът им нарасна до 15 точки при 52:67. Гостите спечелиха третата четвърт с категоричното 28:12.

През последната част играчите на Лукойл Академик не само поддържаха, но и увеличиха преднината си и заслужено спечелиха срещата.