Берое победи гостуващия Монтана 2003 с 81:74 (25:21, 22:17, 20:12, 14:24) в третата среща от финала на женското баскетболно първенство на България.

Тимът на Монтана 2003 води в серията с 2:1 победи. Играе се до три успеха от пет мача, а четвъртата среща е в събота отново в Стара Загора.

Възпитаничките на Татяна Гатева поведоха убедително още в началните минути и имаха предимство в резултата до последната сирена.

Баскетболистките на Берое спечелиха три от четирите части, а на почивката имаха аванс от 47:38. Най-голямата им преднина беше 18 точки на няколко пъти в хода на двубоя и при 79:61 пет минути преди края.

Гостенките изиграха силни финални минути и намалиха изоставането си на 7 точки, но нямаха сили за обрат.

Най-резултатни за Берое бяха Теодора Динева и Карина Константинова с по 14 точки. С 13 точки и 8 борби се отличи Габриела Николова, 11 точки вкара Виолина Кочева, а по 10 отбелязаха Александра Петрова и Гергана Иванова.

За Монтана 2003 най-полезна беше Димана Георгиева с 20 точки и 10 борби. С "дабъл-дабъл" се отчете и Радостина Димитрова - 17 точки и 10 откраднати топки, като тя овладя и 9 борби. По 11 точки добавиха Виктория Стойчева и Цветомира Шаренкапова.