Берое победи като гост Спартак Плевен с 89:76 (26:19, 16:14, 18:24, 29:19) в последна среща от първия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Гостите поведоха от самото начало на срещата и през цялото време контролираха развоя й. На два пъти домакините успяха да се доближат на три точки, но Берое бързо си връщаше аванса.

На почивката отборът от Стара Загора имаше аванс от 42:33, а след силната игра в последните минути успя да поведе с 13 точки и до края на двубоя нямаше проблеми.

За Берое най-полезен беше Александър Янев, който се отличи с "дабъл-дабъл" от 22 точки и 11 борби. Антон Кук завърши с 19 точки и и 7 борби, а Обинна Олека записа 14 точки и 9 борби.

Божидар Аврамов се отличи с 14 точки за домакините, 13 добави Мартин Маринов, а 12 вкара Димитър Маринчешки.

На 16 октомври Спартак Плевен ще гостува на Балкан, докато два дни по-късно Берое ще играе в Пловдив срещу Академик.