Със забивка три секунди преди края Берое победи тима на Черно море Тича с 86:85 (21:18, 31:29, 18:17, 16:21) в най-драматичния мач от деветия кръг на Националната баскетболна лига.

Домакините от Стара Загора изглеждаха сигурни в успеха си, водейки малко преди края на третата четвърт със 70:57. Последва обаче невероятна серия от 26:0, в това число и 19:0 в началото на последната четвърт, за Черно море, с която варненци поведоха с 83:70.

В последните минути Берое хвърли всички сили в атака в търсене на седми успех от началото на сезона и успя да го постигне чрез Антони Уокър, който заби топката в коша на съперника за крайното 86:85 точно преди финалната сирена. За Берое най-полезен в мача бе Остин Прайс с 20 точки, докато Уокър и Риджър Доуъл добавиха по 12. За Черно море Джеймс Галвин допринесе с 21 точки, а с 18 точки и 10 борби остана Симеон Илиев.

Доста по-малко проблеми имаше тимът на Левски Лукойл, който записа категоричен успех с 96:64 (28:16, 29:10, 24:19, 15:19) над гостуващия Академик Бултекс 99.

"Сините" решиха всичко още до почивката, която дойде при резултат 57:26 в тяхна полза. Брандън Йънг бе най-резултатен за столичани със 17 точки, докато Йордан Минчев прибави 13. За пловдивчани капитанът Васил Бачев вкара 17 точки.

Победата върна Левски Лукойл на върха в класирането с 8 победи и 1 загуба, какъвто актив има и шампионът Балкан./БТА