Отборът на Берое се наложи над Академик Пловдив с 87:86 (26:20, 13:9, 27:33, 21:24) като домакин в Стара Загора в двубой от шестия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Берое, който остана без старши треньор преди няколко дни след напускането на Никола Василев, бе воден от капитана Дарин Иванов, който влезе в ролята на играещ треньор.

За старозагорци успехът бе трети от началото на сезона, докато Академик Пловдив допусна втора поредна и общо пета загуба.

Домакините поведоха с 6 точки след първите 10 минути игра, а на почивката имаха аванс от 39:29. В началото на второто полувреме преднината на Берое достигна 15 точки, но до края на третата част пловдивчани изравниха и дори поведоха за кратко. Преди финалните 10 минути Берое водеше с 66:62 и успя да задържи водачеството.

Даръл Дейвис бе най-полезен за състава от Стара Загора с 22 точки, 5 борби и 6 асистенции, а Карлос Пепин завърши с „дабъл-дабъл“ от 20 точки и 10 борби.

За Академис Джъстин Маккол също се отчете с „дабъл-дабъл“ от 21 точки и 10 борби, а Мартин Маринов добави 17 точки и 4 борби.

В следващия кръг за Берое предстои гостуване на Миньор 2015 на 18 ноември, а два дни по-късно Академик Пловдив приема Рилски спортист.