Монтана се наложи със 72:71 над непознаващия загуба до момента отбор на Берое в среща от 10-ия кръг на женското баскетболно първенство. Така двата отбора вече имат по 9 победи и 1 загуба, като всеки е победил противника си на свой терен. През октомври старозагорки се наложиха с 80:58.

Въпреки че направиха повече фаулове, домакините успяха да изковат победата след здрава защита през второто полувреме. Важното за тях беше, че 4:14 минути преди края успяха да обърнат развоя на мача до 66:65 с тройка на Микаела Дамянова. След това те увеличиха преднината на три точки 68:65 и 70:67, което беше трудно за преодоляване от гостенките.

Дамянова вкара общо 26 точки за успеха на Монтана, а също така взе и 16 рибаунда. Капитанката Преслава Колева остана с 13. За гостенките от Берое, които водеха до почивката, Деана Стояновска отбеляза 19, а Гергана Маданкова наниза 15.

Локомотив (София) затвърди добрия сезон, записвайки 6-а победа в 10 мача. Този път те се наложиха със 78:77 над Шампион 2006. Срещата премина през много обрати, като в началото червено-белите от Шампион дръпнаха с 38:34 до почивката. През втората част обаче Локомотив направи обрат и в определени моменти дори имаше предимство с повече от 4 точки. 10 секунди преди края Шампион поведе със 77:76 с кош на Анджела Стамболджян, но само след три секунди Деяна Станиславова вкара победно за домакините.

Гергана Цекова реализира 18 точки за Локомотив, а Ванеса Кокалова и Елеонора Петкова добавиха по 13. За Шампион 2006 Стамболджян приклюби с 26. Мина Василева направи дабъл-дабъл с 15 точки и 11 борби.

Шоутайм (Варна) се наложи над Академик (Пловдив) с 84:63 за третия си успех през сезона. И двата отбора бяха до днес в дъното на класирането, но варненки се придвижиха на 5-о място, докато Академик е предпоследен с 1 победа и 9 поражения. Анастасия Калева вкара 23 точки, но това не помогна на гостенките./БТА