Берое се наложи над Ямбол със 104:80 (27:30, 24:17, 30:12, 23:21) като домакин в Стара Загора в двубой от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Успехът бе трети пореден и общо седми за Берое, а тимът на Ямбол допусна девета загуба от 15 изиграни мача.

Двата състава направиха оспорвано първо полувреме, като гостите от Ямбол имаха 3 точки аванс след началните 10 минути – 30:27. Те увеличиха разликата до 10 точки в хода на втората четвърт, но баскетболистите на Берое постепенно изравниха играта и на почивката водеха с 51:47.

През второто полувреме домакините доминираха и преди последния период Берое се откъсна с 81:59, а до края най-голямата разлика в полза на сторазагорци достигна 34 точки.

Карлос Пепин бе най-полезен за успеха на домакините с „дабъл-дабъл“ от 37 точки и 11 борби, а Даръл Дейвис се отчете с 27 точки, 4 борби и 7 асистенции.

За Питър Кис завърши с 28 точки, 4 борби и 3 асистенции.

В следващия си мач на 13 януари Берое ще бъде домакин на Рилски спортист в Стара Загора, а на 14 януари тимът на Ямбол ще приеме Черноморец.