Берое Стара Загора победи като гост шампиона Монтана 2003 със 76:73 в дербито на женското баскетболно първенство на България. Така старозагорки записаха трети пореден успех в третия кръг на първата четворка на шампионата и води в класирането с 6 точки. Шампионките са втори с 5 точки, след като допуснаха първо поражение.

Двубоят в Монтана беше изключително оспорван и се реши в последните минути. На почивката Берое имаха аванс от 41:39, а след третата част водеха с 57:55.

Домакините започнаха със серия от 9:0 последната четвърт и поведоха с 64:57. Баскетболистките на Монтана 2003 имаха аванс от 70:63 четири минути преди сирената, но след това Милена Томова реализира тройка, а Теодора Динева вкара 7 поредни точки и Берое направи обрат - 73:70.

Мария Желязкова отбеляза тройка за шампионките за 73:73 36 секунди преди сирената, но до края за Берое Гергана Иванова вкара кош, а Теодора Динева един наказателен удар и гостенките спечелиха мача.

За победителките се отличи Теодора Динева с 23 точки, а по 12 добавиха Карина Константинова и Гергана Иванова.

За Монтана 2003 Мария Желязкова вкара 15 точки, а с 13 отчете Радостина Димитрова. Виктория Стойчева записа 12 точки./БТА