В здрав мач с обрати Берое успя да измъкне много трудна победа над Черно море Тича във Варна буквално в последните 20-тина секунди на срещата с 80:76. Успехът е 10-и за старозагорци в НБЛ, които имат и 11 загуби. Черно море Тича е с два успеха и 19 загуби.

За победителите Кеджан Фейгън завърши с 28 точки и 8 асистенции. За Черно море Тича Георги Боянов и Терънс Томпсън завършиха с дабъл-дабъл. Боянов вкара 29 точки, спечели 11 борби и даде 4 асистенции, а Томпсън отбеляза точки и взе борби.

Домакините започнаха по-добре първата част и за малко повече от 5 минути игра успяха да поведат със 7 точки при 11:4. Около 2 минути и 15 секунди преди края на първата четвърт Берое успя да намали изоставането си до 2 точки при 15:3, а с кош на Дамян Минков секунда преди края фиксира крайното 20:19 за Черно море Тича. През втората част гостите показа отлична игра и не само поведоха в резултата, но и започнаха да трупат преднина. След 25:29 за Берое момчетата на Любомир Минчев вкараха 11 поредни точки и поведоха с 11 точки при 38:25. След малко повече от шест минути игра преднината на Берое достигна до 18 точки при 44:24, а на почивката гостите водеха с 12 точки - 44:32.

След почивката отборът на Черно море Тича започна вихрено и за почти четири минути игра вкараха 14 поредни точки и поведоха при 46:44. Домакините игра много добре в защита, а пък стрелбата на гостите не бе на ниво. Гостите реагираха веднага и обърнаха резултата в своя полза, а преди последната част имаха аванс от 2 точки - 56:54. Преди началото на последната част Симеон Илиев от гостите бе изгонен заради второ техническо нарушение, а Александър Стойков вкара наказателния удар за домакините. Черно море Тича изравни резултата - 56:56, след около минута и половина игра, а малко по-късно и поведе. След 4 минути игра преднината на Черно море Тича достигна до 10 точки при 68:58. Една минута и 27 секунди преди края на последната четвърт гостите успяха да изравнят при 73:73, но с тройка на Александър Стойков 36 секунди преди края домакините отново поведоха. С кош и два фаула гостите обърнаха резултата, а при ответната атака домакините допуснаха грешка и извършиха нарушение, с което победата отиде у тима от Стара Загора.