Отборът на Берое победи като гост Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 85:72 (26:18, 25:20, 16:15, 18:19) в среща от 11-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Възпитаниците на Любомир Минчев започнаха много силно мача и поведоха с 19:9. Старозагорци продължиха добрата си игра и във втората четвърт и на почивката имаха аванс от 51:38.

След почивката резултатността спадна, но играчите на Берое успяха да стигнат до преднина от 19 точки разлика при 66:47, а преди финалните 120 минути водеха с 67:53.

В последните минути пловдивчани се опитаха да се върнат в мача, но играчите на Берое не допуснаха изненада и постигнаха третата си победа за сезона над Академик Бултекс 99.

За Берое Николай Стоянов изигра страхотен мач и се отличи с 21 точки, 7 борби и 5 асистенции, Конър Франкамп добави 17 точки, а Джеймс Уайт - 13.

За Академик Бултекс 99 Васил Бачев реализира 17 точки, а Дейшон Найт - 16 точки и 8 асистенции.

До края на годината на старозагорския тим предстоят два изключително важни и тежки мача срещу Рилски спортист. Първо на 27 декември от 18.00 часа играчите на Берое гостуват в Самоков в първи четвъртфинал от турнира за Купата на България, а на 30- декември ще изпратят годината с домакинство на Рилски спортист в Стара Загора в двубой от Националната баскетболна лига.