Берое (Стара Загора) постигна десета победа за сезона, след като се наложи като гост на Ямбол с 91:76 (23:11, 21:20, 28:20, 19:25) в отложен мач от 18-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Дебют за домакините направи новото попълнение Алонзо Кембъл, който се отличи с 5 точки и 2 борби за 11 минути.

Беройци се възползваха от слабия старт на домакините си и поведоха с 12 точки. Последва равна втора четвърт, но гостите добавиха още 8 точки към аванса си след почивката. Финалният щурм на Ямбол не доведе до обрат.

За Ямбол загубата беше 12-а, като тимът има 6 победи и е на осмото място в класирането. Берое завършва шести след втория етап с баланс 10-8.

Шестима баскетболисти на победителите завършиха с 10 и повече точки. С най-много реализира Обина Олека - 20. С 16 точки се отличи Седариан Рейнс, койот спечели и 9 борби. 15 наниза Антон Кук, а 12 - Джордан Бърнс. С по 10 точки завършиха рожденикът Дамян Минков и Александър Янев.

За домакините Джеремая Пейдж беше на познатото ниво с 23 точки, 15 добави Тадж Ридли.