Берое 07 се класира за финалната четворка на турнира за Купата на България по баскетбол при жените, след като постигна втора победа над Славия на четвъртфиналите - този път със 79:72 точки.

Домакините водеха през целия мач като на моменти преднината им достигаше 17 (50:33) и 18 (62:44) точки. 2:18 минути преди сирената "белите" намалиха пасива си само на 2 точки - 70:72, но не успяха да направят нещо повече и загубиха със 7 точки разлика.

Повторен дебют за Берое 07 направи американката Латаша Байерс, която за 8 минути записа 5 точки и 6 борби.

В отделните части двубоят се движеше 26:20, 24:15, 15:21, 14:16.

Най-резултатни за Берое 07 бяха Анна Римпова с 21 точки и Ралица Нанева с 16. За Славия Радостина Славова вкара 22 точки, Албена Бачкова добави 18, а Тонка Тенчева – 15.

Берое 07 спечели първия мач със 75:74 точки и се класира за финалната четворка на турнира.