Шампионът Берое (Стара Загора) се наложи над Рилски спортист с 60:58 (13:18, 25:11, 11:11, 11:18) като гост в Самоков в среща от 13-ия кръг в първенството на България по баскетбол за жени.

Победата бе 12-а от 13 мача за Берое, който остава лидер във временното класиране, докато Рилски спортист допусна трето поражение и запазва втората позиция.

Домакините изиграха по-добра първа четвърт, повеждайки с 18:13 след началните 10 минути. Старозагорки осъществиха обрат в средата на втората четвърт и до почивката натрупаха аванс от 9 точки – 38:29.

Последва равностойна трета част, в която гостите задържаха водачеството и преди последните 10 минути преднината им бе 49:40.

Рилски спортист постепенно скъси дистанцията в заключителните моменти и след три точни наказателни удара на Вероника Джикова се доближи до 56:57 при оставащи 1:36 минути в мача.

Деана Стояновска вкара веднъж от наказателната линия за аванс от 58:56 за гостите, а Деница Манолова изравни за домакините 10 секунди преди края на редовните 40 минути.

Цветомира Наумова реализира победния кош за Берое при оставащи 4 секунди, фиксирайки крайното 60:58.

Най-резултатна за състава от Стара Загора бе Николет Гилдей със 17 точки и 4 борби, Яна Карамфилова се отличи с „дабъл-дабъл“ от 12 точки и 17 борби, а Наумова завърши с 6 точки, 8 борби и 3 асистенции.

За Рилски спортист Деница Манолова оформи „дабъл-дабъл“ от 18 точки и 16 борби, а Вероника Джикова добави 12 точки и 4 борби.

В следващия кръг от първенството на 13 януари Берое ще приеме Академик Пловдив в Стара Загора, а Рилски спортист ще гостува на Локомотив София.