Берое победи у дома Монтана в драматичен мач от 18-ия кръг на Националната баскетболна лига за жени с 99:96 точки след продължение (27:17, 16:16, 17:30, 27:24, 12:9).

Редовното време завърши 87:87 точки, а срещата бе изключително оспорвана като двата тима непрекъснато разменяха водачеството си в резултата.

В четвърта част гостенките от Монтана водеха до 2:32 минути преди последната сирена, но домакинките от Стара Загора стигнаха до обрат и изравниха с кош на Латаша Байерс 26 секунди преди края.

В допълнителното време домакините поведоха с шест точки - 95:89 и удържаха аванса си до края.

За Берое 07 Петя Джамбазка и Латаша Байерс вкараха по 28 точки, Ралица Нанева добави 16 точки, Нели Пашева - 14 точки, Мария Желязкова - 11 точки.

За Монтана 2003 Ивелина Вранчева записа 32 точки, Зоя Станоева -17, а Агнеса Дойчинова и Жанета Жельова-Костова реализираха по 16 точки.