Берое 07 победи Монтана 2003 с 91:72 (16:28, 27:16, 25:11, 23:17) точки в среща от последния ден на приятелския турнир "Русчук" по баскетбол за жени в зала "Дунав" в Русе.

Албена Бачкова избра първи за Берое 07 да играят Мариета Кърчовска, Диляна Коева, Ралица Нанева, Биляна Савич и Радостина Димитрова.

Отборът на Славко Димитров започна в състав Камелия Михалкова, Катя Кордова, Надежда Симеонова, Радмила Димитрова-Нешева и Милена Томова.

През първата половина Монтана водеше в мача. Решаваща обаче се оказа третата част, когато старозагорки обърнаха резултата в своя полза и минута преди края й водеха дори с 15 точки разлика - 65:50.

В последната част отборът на Албена Бачева успя да натрупа още по-голяма преднина, като отбеляза 23 точки при 15 за Монтана.

С най-много точки за тима от Стара Загора завърши Ралица Нанева - 29, а Мариета Кърчовска отбеляза 21 точки.

От Монтана 2003 най-резултатни бяха Катя Кордова и Милена Томова, които отбелязаха по 17 точки.

Така тимът на Славко Димитров приключи участието си в турнира без спечелен мач, а Берое 07 - с две победи и загуба.

Последният мач от "Русчук" е между отборите на Дунав 8806 и Нефтохимик (Бургас). До момента русенки са с две победи от два мача - след успехи над Берое 07 и Монтана 2003. Тимът от Бургас пък има една победа - над Монтана 2003, и загуба от Берое 07.