Мъжкият баскетболен тим на Дунав започна с убедителна победа участието си в първенството на А група за сезон 2014/2015. Момчетата на Николай Господинов надделяха над Шумен със 76:43 (20:10, 19:10, 17:13, 20:10) в залата в русенския квартал Здравец.

Янко Янков отбеляза първите точки в мача с тройка в 18-та секунда за 0:3. Повече от две минути бяха нужни на дунавци да влязат в ритъм и с тройка на Николай Николов да изравнят за 3:3. След това гостите така и не намериха начин да противодействат на агресивната игра на русенския тим и след първата четвърт вече изоставаха с 10 точки за 10:20.

Домакините продължиха да контролират случващото се на игрището и постепенно увеличаваха своя аванс, който на полувремето вече бе 19 точки за 39:20 в тяхна полза.

След почивката играта продължи при подобен сценарий. В последните минути Господинов дори даде възможност игрови минути да запишат и някои от юношите на клуба, но и това не наруши ритъма и финалната сирена дойде при 76:43 за Дунав.

За победителите най-добър бе Лъчезар Радев, който записа дабъл-дабъл с 16 точки и 16 борби. Николай Николов допринесе за успеха с 13 точки, 9 борби, 7 асистенции и 5 откраднати топки. Също с 13 точки завърши и Денис Титов, а Андреан Атанасов добави 11.

За гостите се отличиха Янко Янков и Петьо Спасов с по 14 точки, а Ивайло Стоянов добави 8.